Ieškoti
Rodyti kainas su PVM mokesčiu
Visos kategorijos
    Meniu Uždaryti

    DG14066 DOGOTEKA Celervis Pet 100 ml

    Gamintojas: Dogoteka

    Papildomas pastos pavidalo pašaras dirbantiems ar sportuojantiems šunims. Produktas sukurtas ir pagamintas specialiai tiems šunims, kuriems reikia skubaus energijos priedo. Specialiai sukurtos, energijos palaikymui skirtos sudedamosios dalys suteikia akimirksniu paruoštos naudoti energijos, padedančios šuniui aktyvumo ar darbo metu. Preparatas leidžia organizmui ilgesnį laiką naudoti energijos atsargas.

    SKU: 01DOG0202
    Pavadinimas el. parduotuvėms: DOGOTEKA Celervis Pet 100 ml
    EAN: 943214066
    Kiekis sandėlyje: 15 yra prekyboje

    Aktyviosios medžiagos
    AUGALINIAI ALIEJAI
    Augaliniai aliejai priklauso riebalų grupei. Nepaisant to, kad riebalai yra "blogi", ši sąvoka ne visada teisinga, ypač tais atvejais, kai riebalai gaunami iš augalų ir organizme atlieka svarbias funkcijas, naudingas tinkamam organizmo funkcionavimui. Iš tiesų yra geros kokybės sveikų riebalų, kuriuos į šunų racioną reikia įtraukti dėl konkrečios priežasties, nes jie atlieka svarbų vaidmenį mūsų gyvūnų sveikatai. Pirmiausia riebalai suteikia energijos, beveik dvigubai daugiau nei angliavandeniai ir baltymai; pastarieji, jei jų nereikia, nėra sunaudojami iš karto, bet yra kaupiami ir sudaro energijos rezervą, kuris bus panaudotas, kai prireiks. Be to, jie atlieka svarbų vaidmenį sintetinant ir naudojant riebaluose tirpius vitaminus, tokius kaip A, D, E ir K; jie naudojami šilumos izoliacijai ir užtikrina mechaninę sąnarių apsaugą.
    LINŲ SĖMENŲ ALIEJUS - tai aliejus, kuriame gausu omega 3 riebalų rūgščių, garsiųjų "gerųjų linų sėmenų aliejaus riebalų", būtinų bet kurio augintinio mitybai. Omega 3 yra sveikatai svarbūs riebalai, turintys esminę reikšmę medžiagų apykaitos reakcijoms ir tinkamam ląstelių funkcionavimui. Omega 3, kaip ir omega 6, yra nepakeičiamosios riebalų rūgštys, kurių organizmas savarankiškai negamina, o turi gauti su maistu. Iš visų maisto produktų daugiausia jų yra sėmenų aliejuje: apie 57 % visų riebalų rūgščių, tolygiai subalansuotu omega 3 ir omega 6 riebalų rūgščių kiekiu (1:4). Jame taip pat yra kitų naudingų medžiagų, pavyzdžiui: lignanų (pasižyminčių stipriomis antioksidacinėmis savybėmis), B ir E grupės vitaminų, lecitino (medžiagos, būtinos normaliai nervų sistemos ir smegenų veiklai), mineralinių medžiagų, gleivių ir tirpių maistinių skaidulų. Todėl į mitybą įtraukus linų sėmenų aliejų, jis yra naudingas kaip energijos šaltinis, paruoštas naudojimui, ir kartu pasižymi antioksidaciniu poveikiu.
    SOJŲ ALIEJUJE taip pat gausu įvairių svarbių mitybos elementų, tokių kaip polinesočiosios riebalų rūgštys (kaip ir sėmenų aliejuje, ypač omega 3 ir omega 6, kitokia koncentracija), vitaminas B6 ir vitaminas E. Todėl svarbu derinti augalinius aliejus, nes juose esančios riebalų rūgštys atlieka svarbias funkcijas, tokias kaip: energijos šaltinis, vitaminų įsisavinimas, vaidmuo augimui ir vystymuisi, geros sveikatos būklės palaikymas (įskaitant odą ir kailį) ir uždegiminės reakcijos moduliavimas (antioksidantas). Sojų aliejus yra puikus energijos šaltinis sportuojantiems ir nusilpusiems gyvūnams.
    AMINO RŪGŠTYS
    L-KARNITINAS - svarbi gyvūnų sveikatai maistinė medžiaga: jis atlieka esminį vaidmenį pernešant nepakeičiamąsias riebalų rūgštis; be L-karnitino riebalų rūgštys negalėtų būti paverstos energija, būtina normaliai kasdienei veiklai ir tinkamam imuninės sistemos funkcionavimui, ypač labai aktyvių gyvūnų atveju (paruošto naudoti energijos šaltinio vaidmuo). Jis taip pat naudojamas kaip sąnarių bei širdies ir kraujagyslių sistemos funkcijų saugotojas.
    TAURINAS - randamas kaip laisvoji aminorūgštis gyvūnų audiniuose: ypač daug jo yra mėsoje, paukštienoje, žuvyje ir vėžiagyviuose. Daugumos žinduolių jis gali būti sintetinamas pradedant metioninu ir cisteinu, tačiau jo gali lengvai pritrūkti maiste. Dėl šio galimo trūkumo atsiranda daugybė pakitimų, turinčių įtakos tulžies rūgščių konjugavimui, dėl to sumažėja vitaminų ir riebalų įsisavinimas (taigi mažiau įsisavinamas energijos šaltinis); tinklainė apkraunama (centrinė tinklainės degeneracija), dėl to gali būti prarandamas regėjimas, o širdis (dilatacinė kardiomiopatija) - sumažėti raumenų susitraukimo aktyvumas ir dėl to pasireikšti širdies nepakankamumas.
    L-LEUCINAS - viena iš nepakeičiamųjų aminorūgščių, todėl turi būti gaunamas su maistu, nes organizmas negali jo sintetinti. Jis svarbus raumenų augimui ir ištvermei (biosintetina baltymus, naudingus fiziologinei raumenų savijautai), skatina baltymų sintezę, palaiko medžiagų apykaitą ir yra pagrindinis energijos šaltinis esant stresui tiek dėl pastangų (darbo ir sporto), tiek dėl patologijų.
    L-VALINAS - nepakeičiamas baltymų biosintezės komponentas ir kartu su leucinu būtinas teisingam energetiniam veikimui, atliekantis svarbias raumenų maitinimo funkcijas. Jis gali būti naudojamas energijai iš maisto gaminti arba tuo atveju, jei reikia mobilizuoti endogeninių baltymų atsargas. Jis taip pat svarbus protinėms funkcijoms, raumenų koordinacijai ir nervų funkcijoms.
    KREATINAS - chemiškai vadinamas nebaltyminiu azoto junginiu, t. y. junginiu, kuriame yra azoto, bet nėra baltymo. Jis dalyvauja aprūpinant raumenis energija; įsiterpia paimdamas ADF ir, paversdamas jį į ATF, gali būti vėl panaudotas energijai gaminti. Todėl vartojant kreatiną padidėja raumenų gaunamos naudingosios energijos kiekis. Didelis kreatino ir ATF kiekis užkerta kelią glikolizei (cukrų naudojimui kaip energijos šaltinį), dėl kurios kaupiasi pieno rūgštis, azoto atliekos ir apskritai atsiranda raumenų nuovargis. Kreatinas taip pat skatina geresnį baltymų panaudojimą raumenims susitraukiant, todėl didėja raumenų masės apimtis ir tankis.
     
    VITAMINAI
    Vitaminai yra labai svarbūs bioreguliatoriai, nes jie kartu su kitomis molekulėmis tiesiogiai ir netiesiogiai, per fermentų mechanizmus, dalyvauja visuose fiziologiniuose procesuose. Pagal tirpumą jie skirstomi į tirpius riebaluose ir tirpius vandenyje (jie nesikaupia organizme, todėl juos būtina kasdien gauti su maistu). Visi vitaminai yra atsakingi už konkrečias užduotis, o jų trūkumas gali sukelti nuovargį ar veiklos sutrikimus.
    VITAMINAS B6 - piridoksinas, labai paplitęs maisto produktuose, ypač kviečiuose, šalutiniuose malimo produktuose, gyvulių miltuose ir sėklų gemaluose; prieš pasisavinant virsta piridoksalu ir piridoksaminu, pagrindinėmis dviejų kofermentų sudedamosiomis dalimis. Jie dalyvauja fermentinėse reakcijose, kuriose vyksta aminorūgščių transformacijos ir aminogrupių perkėlimas (transaminavimas). Taip pat manoma, kad jis dalyvauja antikūnių gamyboje kraujyje ir riebalų sintezėje iš aminorūgščių. Vitaminas B6 būtinas tinkamam imuninės ir nervų sistemos funkcionavimui. Piridoksiną paprastai gamina žarnyno mikrobiota, tačiau tai ne visada vyksta pakankamais kiekiais, kad patenkintų poreikius; todėl naudinga jo gauti su maistu.
    VITAMINAS B12 - kobalaminas, kurio nėra augaluose, jo yra kepenų ekstraktuose, įvairiuose gyvūninės kilmės maisto produktuose (žuvų miltuose, mėsos miltuose ir išrūgose) ir jis yra APF komplekso (gyvūninių baltymų faktoriaus) dalis. Tai svarbiausias vitaminas, būtinas augimui ir kraujodarai (raudonųjų kraujo kūnelių susidarymui, būtinas deguonies pasiskirstymui); jis būtinas nukleino rūgščių sintezei, dalyvauja baltymų metabolizme, cholino ir metionino sintezėje, ypač lipidų ir gliukozės sintezėje, katalizuoja įvairias fermentines reakcijas. Todėl jis būtinas baltymų apykaitai, geram nervų sistemos funkcionavimui, gleivinių regeneracijai, bet visų pirma jis laikomas natūralia visų ląstelių energija.
    NIACINAS - vitaminas PP arba vitaminas B3, jo yra žolėse, šiene ir pašarų koncentratų sudedamosiose dalyse (sėlenose, miltuose ir kt.). Vitaminas, kuris tampa CoA molekulės dalimi, atliekančia acil grupių pernešimą riebalų rūgščių ß oksidacijos reakcijose, riebalų rūgščių sintezės reakcijose ir piruvo rūgšties oksidacijoje. Be to, jis lemia cholino acetilinimą, kuris acetilcholino pavidalu yra cheminis mediatorius perduodant nervinius impulsus neuronų sinapsių lygmenyje. Todėl šis vitaminas slopina baltymų ir lipidų oksidaciją, taigi mažina laisvųjų radikalų susidarymą.
    PANTOTENO RŪGŠTIS - vandenyje tirpus vitaminas (vitaminas B5 arba kalcio D-pantotenatas), kurio didesniais ar mažesniais kiekiais yra beveik visuose augaliniuose ir gyvūniniuose maisto produktuose. Maisto produktai, kuriuose gausu vitamino B5, yra ankštinės daržovės ir subproduktai, taip pat kiaušinio trynys, džiovinti grybai ir alaus mielės. Kaip kofermentas dalyvauja fermentų, katalizuojančių įvairias angliavandenių, lipidų ir baltymų apykaitos reakcijas, veikloje. Skatina nesočiųjų riebalų rūgščių sintezę, pasižymi trofiniu poveikiu; todėl atlieka nervų sistemos, augimo, vystymosi ir nuovargio būsenų profilaktikos funkciją.
     
    MIKROELEMENTAI
    Mikroelementai yra būtini gyvūnų mitybai; svarbu tai, kad gyvūnas jų negali susintetinti (skirtingai nei kitų maisto medžiagų), todėl jų turi būti racione tiek, kad patenkintų poreikius. Jie yra apsauginiai komponentai, nes jie atlieka svarbiausią vaidmenį kontroliuojant gyvūnų medžiagų apykaitą kaip daugelio fermentų prostetinės grupės sudedamosios dalys. Be to, kai kurie iš jų atlieka fermentų aktyvatorių funkcijas ir dalyvauja hormonų bei vitaminų genezėje.
    GELEŽIS - vienas iš svarbiausių mikroelementų. Apie 60-70 % jo yra hemoglobine, tačiau nedideli kiekiai yra mioglobine ir rezerviniuose organuose, pavyzdžiui, kepenyse, blužnyje ir kaulų čiulpuose. Jo absorbcija beveik visa vyksta dvylikapirštėje žarnoje; žarnyno epitelyje jis jungiasi į baltyminę struktūrą, sudarančią chromoproteiną, vadinamą feritinu. Geležis yra susijusi su deguonies pernešimu, tampa hemoglobino (hemo) ir citochromų dalimi ir dalyvauja susidarant fermentui sukcindehidrogenazei. Todėl ji padeda susidaryti raudoniesiems kraujo kūneliams, užtikrinantiems tinkamą visų audinių aprūpinimą deguonimi, taip skatindama fiziologinį ir tinkamą visų organizmo sistemų funkcionavimą (pavyzdžiui, tinkamas raumenų aprūpinimas deguonimi skatina vadinamosios aerobinės raumenų masės susitraukimą ir padeda išvengti nuovargio per nuolatines pastangas dėl tokių medžiagų kaip pieno rūgštis kaupimosi); skatina kepenų funkcijas, taip pat turi įtakos atsparumui ligoms ir yra būtina, kad imuninė sistema būtų veiksminga. Taip pat svarbi, kad netrūktų ląstelinių fermentų, kurie būtini ląstelių gyvybei ir energijos gamybai.

    AUGALINIAI EKSTRAKTAI
    Šiais laikais vaistiniai augalai naudojami žmonių ir gyvūnų gerovei išsaugoti; jie gali būti naudojami virtuvėje kaip prieskoniai, ruošiant vaistažolių arbatas arba taikant specialias technologijas gaminant maisto papildus, veterinarinius preparatus, kosmetiką ir kitus produktus. Kiekvienoje vaistažolėje yra fitokompleksas, t. y. veikliųjų sudedamųjų dalių, kurios būdingos augalo savybėms, kurių negalima atkurti chemine sinteze, rinkinys. Sinerginis fitokomplekso veikliųjų sudedamųjų dalių veikimas suteikia augalui įvairių specialių poveikių.
    PERUVINĖ PIPIRNĖ, arba MAKA - (Lepidium meyeni) yra kopūstinių (Brassicaceae) šeimos augalas. Dar žinomas Andų ženšenio vardu, jo šaknyse yra svarbiausių maistinių medžiagų, būtinų organizmui. Gausu nepakeičiamųjų aminorūgščių (tokių kaip izoleucinas, lizinas, metioninas, triptofanas, valinas, treoninas, fenilalaninas, kurių yra apie 10 %), mineralinių medžiagų (geležies, mangano, cinko, kalcio, fosforo), vitaminų, angliavandenių, riebalų rūgščių ir skaidulų; augalas savo sudėtimi yra visavertis natūralus produktas. Dėl šių sudedamųjų dalių jis gerina reakciją į stresą, nuovargį ir ištvermę. Šios žvalumo ir energijos suteikiančios savybės yra susijusios su jo poveikiu glikogenezei (gliukozės gamybai iš energijos atsargų) fizinio aktyvumo metu. Raumenų funkcijoms svarbių aminorūgščių buvimas palaiko raumenų masę, todėl šis produktas yra tinkamas papildas, kai užsiimama veikla, kuriai reikia didelių energijos sąnaudų ir raumenų pastangų. Turtingas A, C ir B grupės vitaminų kompleksu, kalciu, geležimi ir cinku, jis taip pat teigiamai veikia nervų sistemą.
    SĖJAMOJI LIUCERNA, arba ALFALFA - Medicago sativa, pupinių (Leguminosae) šeimai priklausantis žolinis augalas, kilęs iš Mažosios Azijos; dar vadinamas Erba Spagna. Tradiciškai naudojama kaip tonizuojanti priemonė, nes joje natūraliai yra keletas naudingų maistinių medžiagų. Pavyzdžiui, turėdama labai gilias šaknis (net iki 15 metrų), ji pasiekia ir pasisavina mineralines medžiagas, kurių kiti augalai nepajėgia pasisavinti. Be to, jame yra įvairių virškinimo fermentų (naudingų virškinimui, o kartu ir maistinių medžiagų įsisavinimui), fitoestrogenų, įvairių flavonoidų (pasižyminčių antioksidaciniu ir priešuždegiminiu poveikiu), gliukozidų, alkaloidų, aminorūgščių, vitaminų A, C, D, E ir K, mineralinių druskų ir nemažai chlorofilo. Todėl augalas vartojamas esant nuovargiui ir silpnumui, tiek dėl sveikimo, tiek dėl streso, sporto ir (arba) darbo pastangų. Taip pat naudingas tais atvejais, kai reikia integruoti tas maistines medžiagas, kurių turėjimu gali pasigirti augalo ekstraktas.

    1 grame pastos yra:
    Sėmenų aliejus 60 mg, Sojų aliejus 170 mg
    ProVisPet® 125 mg: – L-karnitinas 60 mg, – Lepidium meyeni 20 mg, – Medicago sativa 45 mg
    Vitaminas PP (niacinas) 1 mg, Pantoteno rūgštis 400 mcg, Vitaminas B6 130 mcg, Vitaminas B12 1 mcg
    Chelatinė geležis 10 mg (iš kurių 2,2 mg grynos geležies)
    Taurinas 50 mg, L-leucinas 10 mg, L-valinas 10 mg

    Dozės ir naudojimo būdas
    1 g yra 2 cm pastos – 5 kg gyvo svorio per dieną tiesiai į snukį arba ant pašaro 10-15 dienų.

    Naudojimo patarimai 
    Sportiniai ir darbiniai šunys: Pasiruošimas: laikotarpis prieš pasirodymą. Kad šuo atvyktų gerai pasiruošęs pastangoms, kurių jis turės, patartina pradėti naudoti produktą likus savaitei iki renginio. Tokiu būdu šuo pasisavins naudingąsias energijos atsargas, kurias prireikus panaudos.
    Pasirodymas: pasirodymo dieną, rekomenduojama naudoti 6 valandos prieš ir 10-15 minučių prieš pastangas. Tai leis šuniui panaudoti ne tik sukauptas atsargas, bet ir turėti papildomą energiją, prieš pat tikrą jos poreikį.
    Sveikstantys, nusilpę šunys: Kadangi šuniui reikia papildomo energijos kiekio tam tikru ribotu laikotarpiu, kad jis geriau atsigautų per trumpesnį laiką, rekomenduojama produktą naudoti nepertraukiamai 15 dienų, laikantis naudojimo instrukcijų.

    Pakuotė: CelerVis Pet® 100 ml

    Įspėjimai: Laikyti vėsioje ir sausoje vietoje. Galiojimo laikas nurodytas neatidarytam ir tinkamai saugomam produktui.

    *
    *
    *